Znajdź nas

Adres
ul. Pilsudskiego 26 A
Swiebodzin, 66-200

Roletki Materiałowe

Firma HMMG oferuje Państwu nowoczesne oraz wygodne rozwiązania systemowe rolet materiałowych, które doskonale dopasowują się do każdego rodzaju wnętrza. W zależności od funkcji, jaką pełni pomieszczenie, możemy zastosować roletę, która jedynie osłoni przed słońcem albo też zapewni nam zaciemnienie.

rolety materiałowe w mieszkaniu

Przy wyborze rolet tekstylnych należy wziąć pod uwagę m.in. gabaryty okna, oraz preferowany sposób sterowania (sterowanie ręczne lub napęd). Warto przemyśleć także kwestię montażu – rolety mogą być montowane poprzez przykręcenie, lub w sposób bezinwazyjny, na taśmie dwustronnej i zawieszkach.

Istotny jest również właściwy dobór tkaniny oraz odpowiedniego typu rolety. Rolety wolnowiszące nie dają całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, ponieważ nie przylegają bezpośrednio do ściany, czy okna, więc przez boczne szczeliny przedostaje się część światła. Całkowite zaciemnienie pomieszczenia możemy uzyskać decydując się na rolety w kasetach z podgumowaną tkaniną i prowadnicami bocznymi.

Rolety wolnowiszące to prosty i estetyczny sposób na zadbanie o prywatność w domu czy mieszkaniu. pomarańczowa roleta wolnowisząca

Ręczna obsługa rolety jest realizowana przy pomocy łańcuszka koralikowego, za pomocą którego tkanina rolety nawijana jest na wałek. Rolety wolnowiszące nie dają kompletnego zaciemnienia pomieszczenia, ponieważ nie przylegają bezpośrednio do okna i przez boczne szczeliny do środka dostaje się część światła.

Rolety w kasecie PVC lub aluminiowej to doskonałe rozwiązanie m.in. w pomieszczeniach, w których zależy nam na całkowitym zaciemnieniu okien.

roleta w kasecie - wzór zwierzęta

Rozwiązanie takie możliwe jest dzięki prowadnicom montowanym do ramy okna – sprawiają one, że tkanina rolety ściśle przylega do ramy, nie wpuszczając światła do wnętrza. Wałek na który nawijana jest tkanina rolety umieszczony jest wewnątrz estetycznej kasety.

Poland